25 Мар2014

Розкішні пейзажі дикої природи, вражаючий плин річки, бурхливі пороги і водограї, де вода шумить і піниться, велика кількість островів овіяних легендами про Запорізьку Січ, багата рослинність, сповнене ароматом квітів повітря – це все можна побачити і відчути перебуваючи на території НПП «Бузький Гард»

На кожному природному клаптику ґрунту відбуваються неймовірні життєві процеси при втручанні в які гинуть комахи, тварини, рослинність. Тому, щоб не завдати шкоди оточуючому середовищу потрібно ретельно дотримуватися правил поведінки на природі:

1. Відвідувати національний природний парк «Бузький Гард» можна лише за дозволом і з відома адміністрації парку!

2. Рухатися заповідною територією організовано та у відповідності до запропонованого маршруту. Підпорядковуватися вказівкам працівників установи!

3. Не рубати дерев, не ламати гілок!

4. Не рвати квіти – вони надають краси і мальовничості нашим лікам, полям та лісам!

5. Не турбувати тварин, не руйнувати осель звірів та пташині гнізда!

6. Не завдавати шкоди ландшафту, не порушувати ґрунтовий покрив, не робити написи на скелях чи на корі дерев, не збирати будь-які об’єкти природного походження в якості сувенірів!

7. Не брати з собою на відпочинок собак та інших тварин!

8. Не користуватися на природі радіоприймачами, магнітофонами тощо!

9. Не розпалювати багаття у місцях, не призначених для цього!

10. Не псувати інформаційні щити, межові знаки, лісові меблі та інші елементи рекреаційної інфраструктури!

11. Не смітити і не бити скляний посуд!

12. Поважати і, за необхідності, допомагати один одному на природі!

Справжній турист не буде байдуже дивитися на шкоду, яку наносять природі, він зробить все для захисту тих місць, де проходять маршрути походів, подорожей та знаходяться місця розташування туристичних стоянок!

Уважне, бережливе відношення до природи є одним із головних правил поведінки туристів-мандрівників. Ніколи не забувайте, що Ви знаходитеся в гостях у свого вірного друга – природи! Тому не робіть нічого такого, чого б Ви не зробили в гостях і чого б Ви не хотіли, щоб гості зробили у Вас вдома!

Якщо з Вами на відпочинку знаходяться діти, всі ці правила виконуйте особливо ретельно!

За шкоду заподіяну природі Закон України «Про природно-заповідний фонд України» передбачає юридичну (дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну) відповідальність. За порушення встановлених правил природокористування дітьми, відповідають батьки.

Отримавши моральне задоволення від краси природи, залишіть місце свого перебування кращим, ніж Ви його застали!

Культура поведінки людини – атрибут не тільки міського побуту. Насправді культурна та вихована людина залишиться такою в різних місцях перебування і в глухому лісі, і на березі річки.

 

АдминистраторОставить комментарий
Войдите или зарегистрируйтесь чтобы оставлять комментарии от своего имени.
Произошла ошибка